Blahodárne účinky na zdravie vďaka ROYAL SAUNE

Naše prvotriedne ROYAL sauny využívajú najmodernejšie technológie, ktoré majú blahodárne účinky na ľudský organizmus, preto si dobre zvážte do ktorej sauny zainvestujete. Zdravie máme predsa len jedno.

Vysoká intenzita liečivého infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVEUltra Low EMF žiaričov a pritom ich nižšia povrchová teplota je zárukou oveľa  príjemnejšieho pobytu v ROYAL SAUNE oproti bežne dostupným infrasaunám

V ROYAL SAUNE budete cítiť, ako toto jemné liečivé teplo preniká hlbšie do vášho tela a váš zážitok, ale aj úžitok zo saunovania bude lepší. 

Z lekárskeho hľadiska, ako aj z hľadiska hĺbkovej detoxikácie organizmu je isté, že nižšia teplota (41°C až 53°C) a dlhší pobyt v saune sú nášmu telu oveľa prospešnejšie. Je to tým, že tieto nižšie teploty jemne prehrievajú telo do hĺbky a stimulujú ho k poteniu z tuku, čím výrazne eliminujú toxíny v tuku uložené. Vysoké teploty v saune podporujú potenie vody. 

ROYAL HEALTHY WAVEUltra Low EMF žiariče vďaka vysokej intenzite infračerveného žiarenia dosiahnu optimálnu teplotu veľmi rýchlo. ROYAL SAUNA je pre vás pripravená na použitie približne za 10 minút.

Najväčšie bohatstvo je zdravie 

Jedinečné výhody ROYAL SAUNY pri pravidelnom saunovaní

 • Pravidelné saunovanie v ROYAL saune prispieva k dôkladnej detoxikácii vášho organizmus od ťažkých kovov, uhľovodíkových zvyškov, alkoholu, nikotínu,  sodíka, cholesterolu, rezíduí liekov a pod.
 • významne posilujete váš kardiovaskulárny systém a pomôže vám aj pri cukrovke
 • účinne pomôže pri liečbe podvrtnutí, svalových kŕčov, stuhnutosti svalov a kĺbov, ale aj v prevencii.
 • zmierni vaše bežné bolesti a prinesie úľavu
 • výrazne zlepší kvalitu vašej pokožky a pleti, budete sa cítiť mladší
 • pomôže pri liečbe akné, psoriázy, ekzémov, jaziev a popálenín /po zahojení/
 • zbystrí vaše zmysly, zmierni stres a únavu a pomôže odstrániť aj nahromadený stres
 • stimuluje endorfíny vo vašom mozgu a tým vám vždy zlepší náladu
 • zlepší váš imunitný systém a zabíja mikroorganizmy, ako sú baktérie a parazity
 • významne posilňujete vaše celkové zdravie a odolnosť voči chorobám
 • zlepšuje a pomáha odstraňovať celulitídu,  najúčinnejšie so zmenou stravovacích návykov
 • pomôže vyčistiť tukové bunky a znížiť hmotnosť, keď to  potrebujete. 

V pohodlí Royal sauny budete relaxovať a pritom účinne spalovať kalórie (až  600 kalórií pri jednom saunovaní)  

 

Ako je možné, že ROYAL sauny pomáhajú nášmu zdraviu?

Vďaka  kvalitným ROYAL HEALTHY WAVEUltra Low EMF žiaričov produkuje hlboko podnormatívne až takmer nulové EMF.

 

Čo je EMF a ako vplýva na ľudské telo? 

Elektromagnetické polia (EMF) sú oblasti energie, ktoré obklopujú elektronické  zariadenia. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vysvetľuje, že elektrické polia sa vytvárajú rozdielmi v napätí a magnetické polia sa vytvárajú pri prúdení elektrického prúdu. Podľa WHO na nás pôsobia elektromagnetické polia, pretože naše ľudské telá majú svoje vlastné elektrické a biochemické reakcie (napr. Nervový systém, trávenie, mozgové funkcie, srdcové funkcie). Takže  vystavenie EMF môže interagovať s vašim telom nepriaznivými spôsobmi. 

Elektromagnetické polia (EMF) môžu spôsobiť príznaky ochorenia u dojčiat, detí a dospelých, najmä u tých, ktorí už majú nízku imunitu.

emf

 

Ak ste citliví na EMF, môžu sa u vás vyskytnúť podobné príznaky: 

 • Príznaky nervového systému, ako sú únava, stres a poruchy spánku
 • Kožné príznaky, ako je pichanie na tvári, pocity pálenia a vyrážky
 • Príznaky tela, ako sú bolesti kĺbov a bolesti svalov
 • Očné príznaky, ako napríklad pocity pálenia
 • Rad menej častých príznakov, ako sú príznaky dráždenia ucha, nosa alebo hrdla a poruchy trávenia
 • Neplodnosť
 • Leukémia u detí, rakovina prsníka alebo rakovina súvisiaca s vysokou expozíciou EMF 

Z ďalších nepríjemných príznakov to môžu byť: 

 • Strata pamäti
 • Depresia
 • Strata energie
 • Podráždenosť
 • Neschopnosť sústrediť sa
 • Oslabený imunitný systém
 • Chronická únava
 • Bolesti hlavy 

!!! Žiariče používané vo väčšine bežných infrasáun vyžarujú vysoké EMF  !!!

Preto, ak uvažujete o kúpe infrasauny za účelom zlepšenia vášho zdravia, sústreďte sa na výber podľa kvality a bezpečnosti žiaričov produkujúcich liečivé  infračervené teplo. 

V opačnom prípade riskujete možnosť poškodenia zdravia kvôli vysokému EMF. Aký to má potom zmysel?

Načo sa zameriať pri výbere infra žiariča?

Rôzne infrasauny používajú rôzne infra žiariče. Keramické, halogénové, LED diódy a karbónové v rôznych kvalitách. Účinky každého zo žiaričov sú úplne odlišné. Najviac markantné je to u karbónových žiaričov, nakoľko pre laika môžu vyzerať vzhľadovo podobne bez ohľadu na kvalitu a bezpečnosť. 

Aj keď všetky typy žiaričov produkujú infra žiarenie, všeobecne sa uznáva,  že panely z uhlíkových vlákien spôsobujú hlbšie potenie. Toto je významný rozdiel, ktorý je potrebné vziať do úvahy, pretože časť potenia spôsobeného keramickými alebo halogénovými žiaričmi pripísať ich vysokej povrchovej teplote, ktorá vedie detoxikácii len na úrovni povrchu.

Vysoké povrchové teploty infražiaričov nie sú všeobecne žiadúce, pretože práve detoxikácia z hlbšie uložených tkanív je oveľa účinnejšia a dosiahneme ju len  prehriatím tela do jadra žiaričmi s nízkou povrchovou teplotou a najlepšie v 360° konfigurácii. 

Vysoká prevádzková teplota keramických alebo halogénových žiaričov môže spôsobiť pocit pálenia, niekedy aj ťažkosti s dýchaním či pálením v očiach a celkovo nie je moc príjemné sedieť v malej kabínke z takto horúcim žiaričom za chrbtom. 

Na trhu vidíte veľa žiaričov, ktoré sú tvorené ohrievacou trubicou a za ňou je kovový reflektor slúžiaci na odrážanie tepla. Kvalitné infra žiarenie je sálavé teplo, nie odrazené. Preto vo všeobecnosti tieto žiariče produkujú len málo kvalitného infračerveného žiarenia. Ako je uvedené vyššie, čím vyššia je teplota povrchu, tým menej účinné bude infračervené teplo. 

Poznáme vedecké princípy, ktorými sa riadi emisivita infražiarenia.  Je to Planckov zákon a Wien zákon. Oba tieto zákony spočívajú v rovnici s niekoľkými konštantami a ich jedinou premennou je povrchová teplota  vykurovacieho telesa. Oba zákony hovoria, že čím nižšia je povrchová teplota  vykurovacieho telesa, tým dlhšie sú infračervené vlny a tým je väčší účinok  infračerveného tepla na vaše telo. 

Princíp hĺbkového potenia, účinnej detoxikácie a liečby v infra saune spočíva  v dokonalom prehriatí telesného jadra a tým zvýšení telesnej teploty vášho tela. 

„ Daj mi horúčku a dokážem vyliečiť každú chorobu“

                                              (Hippokrates, otec modernej medicíny)

Preto nemôžete dosiahnuť účinnú detoxikáciu v infra saune bez toho, aby ste dostatočne prehriali aj prednú časť tela a boky. Mnohé sauny z dizajnových dôvodov odmietajú žiariče vpredu. 

Pri žiaričoch s vysokou povrchovou teplotou to ani nie je technicky možné vzhľadom k tomu, že infračervené teplo sa pohybuje v priamom smere a vy by ste sa pri žiaričoch s vysokou povrchovou teplotou cítili ako v grile. 

Taktiež karbónové žiariče v bežne dostupných saunách siahajú až vysoko k stropu sauny, čo nemá žiadny význam z hľadiska účinnej detoxikácie, nakoľko všetka plocha týchto žiaričov nad vašimi ramenami ohrieva len vzduch v saunovej kabíne a vám navyše nepríjemne prehrieva hlavu. 

Naše žiariče ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF žiariče s 360° konfiguráciou – 360 CURE – vo všetkých ROYAL saunách sú rozmiestnené tak, že pokrývajú celé telo a sú priamo zamerané na jadro  vášho tela pre dokonalé prehriatie a tú najúčinnejšiu detoxikáciu a liečbu.

Ako už bolo spomínané, infračervené teplo sa pohybuje v priamom smere, a vy si tak môžete byť istí, že naše žiariče bezpečne odovzdávajú teplo jadru vášho tela a nielen vzduchu okolo vás. 

 Všimnite si, aké pokrytie vám poskytujú jednotlivé žiariče: 

 royal helty wave 

ROYAL HEALTHY WAVE

Ultra Low EMF žiariče  

  kramicke ziarice 

Keramické

žiariče  

karbonove ziarice

Bežné karbónové

žiariče 

 

Vysoká emisivita liečivého infračerveného žiarenia ROYAL HEALTHY WAVEUltra Low EMF žiaričov vám dáva záruku dôkladnej hĺbkovej detoxikácie tela a všetkých zdravotných benefitov, ktoré kvalitné infrasauny ponúkajú.

Liečivé infračervené žiarenie, tiež známe ako FIR(Far Infrared Ray) alebo IR-C – dlhé infračervené vlny (3 μm - 1000 μm), produkované  ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF žiaričmi vo vlnových dĺžkach harmonizujúcich s ľudským telom ako tepelná terapia. 

Dlhé infračervené žiarenie je „teplá“ energia ľudí, zvierat a rastlín, ktorá sa tiež emituje zo slnečného žiarenia. Intenzita infračerveného žiarenia produkovaného ľudským telom neustále kolíše. Keď je jeho intenzita vysoká, cítime sa zdraví a sme schopní prekonať neduhy. 

Dlhé infračervené teplo je úplne zdravé a bezpečné pre všetko živé. 

 

História - Ako vznikla infračervená terapia

Naše telá vyžarujú dlhé infračervené vlny - tepelnú energiu cez pokožku  v rozmedzí 3 až 50 mikrónov, väčšina z nich je vo vlnovej dĺžke 9,4 μm. Naše dlane tiež emitujú FIR energiu a to medzi 6 a 14 mikrónmi, voláme  to „Palm Healing“. 

Prastará tradícia v Číne využíva liečivé vlastnosti dlhých infračervených lúčov  už vyše 3 000 rokov. Títo prírodní liečitelia vydávajú na liečenie energiu a teplo  vyžarujúce z ich rúk, podobne ako liečitelia Reiki. 

Súčasný výskum uskutočňovaný na Taiwane meral významnú energiu  infračerveného žiarenia emitovanú z rúk majstrov Chi Gongu. Jogíni v Indii tiež  využívajú liečenie energiou z dlaní a odporúčajú ho najmä na zmiernenie namáhania očí. Termálna terapia existuje v skutočnosti už tisíce rokov a siaha až do starodávnych civilizácií, ako sú Fíni, Rimania, starí Číňania a americkí indiáni. 

Odpradávna ľudia verili, že vystavenie slnečnému žiareniu môže udržiavať a dokonca zlepšovať zdravie. Slnečná terapia je forma prírodnej FIR termálnej terapie. Dlhé infračervené lúče sú neviditeľné lúče prirodzeného slnečného žiarenia, ktoré majú najdlhšiu vlnovú dĺžku. Opaľovať sa však treba len s mierou, pretože slnečné svetlo obsahuje ultrafialové lúče, ktoré sú potenciálne škodlivé.

 

ELEKTROMAGNETICKÉ VLNY

Neviditeľné svetlo: Kozmické žiarenie X-Ray, ultrafialové lúče

 • Krátke infračervené vlny: 0,76 - 1,56 μm. (intenzívne teplo môže spôsobiť škodu)

Viditeľné svetlo: Fialová, indigo, modrá, zelená, žltá, oranžová, červená.

 • Stredné infračervené vlny: 1,5 – 4 μm.

Neviditeľné tepelné lúče: Infračervené vlny, mikrovlny

 • Dlhé infračervené vlny: 4 - 1 000 μm
 • Sú prospešné pre ľudí a živé organizmy.
 • 8-10 mikrónov je pre ľudský organizmus najvýhodnejších.

vlnov%C3%A9%20spektrum

 

infra%C5%BEiarenie 

 

Vývoj technológie dlhého infračerveného žiarenia pre potreby liečby

Po mnoho desaťročí sa vedeckými dôkazmi zistilo, že hlboké teplo môže zvýšiť priaznivé účinky liečebnej terapie. Vedci skúmali spôsoby, ako vyvinúť  účinnejšie formy tepelného spracovania zamerané na konkrétne oblasti a umožňujúce hlboký prienik tepla. 

Tradičné formy tepelnej terapie môžu byť nebezpečné, nepohodlné, nehygienické a neúčinné. Tradičné sauny vytvárajú extrémne vysoké teploty, ktoré spôsobujú tepelný stres, ktorý môže mať nepriaznivé účinky na zdravie, najmä u ľudí so srdcovými problémami alebo vysokým krvným tlakom. 

Tepelné kompresie a zábaly sú nepríjemné, teplo sa ľahko stratí, teplota nezostáva konštantná a udržiavanie tepelnej kompresie alebo obalu je problematické a nepohodlné. 

Výskum a vývoj v šesťdesiatych rokoch - predovšetkým v Japonsku a Nemecku - predstavil tepelnú technológiu Far Infrared Ray (FIR). Táto revolúcia v tepelnej technológii priniesla, bezpečný, prírodný, hygienický a efektívny prístup k tepelnej terapii. 

V súčasnosti existuje na celom svete viac zdravotníckych a lekárskych odborníkov, ktorí rehabilitujú a liečia množstvo fyzických problémov pomocou  tepelnej terapie ľudí aj zvieratá.

Japonskí a čínski vedci a klinici ukončili rozsiahly výskum liečebných postupov v infračervenej oblasti a informovali o mnohých úžasných objavoch. V Japonsku  existuje „infračervená spoločnosť“ zložená z lekárov a fyzioterapeutov, ktorá sa venuje ďalšiemu výskumu dlhého infračerveného žiarenia. 

Ich objavy podporujú vynikajúce zdravotné prínosy terapie dlhým infračerveným žiarením ako metódou liečby. 

Dr Tadashi Ishikawa, člen oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Fuji Medical, získal v roku 1965 patent na infračervený ohrievač používaný v prvých liečivých  infračervených tepelných systémoch. Lekári v Japonsku ako jediní používali infračervené tepelné systémy už 14 rokov. V roku 1979 boli konečne uvoľnené pre verejné použitie. Táto technika bola ďalej zdokonalená do FIR tepelných systémov, ktoré sa v USA predávajú od roku 1981.  

Technológia Far Infrared prináša vynikajúce výsledky a rýchlo si získava celosvetové pochopenie uznanie. Výhody technológie FIR sú skutočne fenomenálne nad rámec počiatočných pocitov pohody a relaxácie. 

Na svetovom trhu je k dispozícii široká škála zdravotných a fitnes systémov, ako napríklad FIR sauna, žiariče z uhlíkových kryštálov FIR rôznych kvalít, halogénové žiariče, keramické žiariče, FIR sauna pre nohy a tak ďalej. 

Mnoho tradičných sáun teraz obsahuje Far Infrared, ale výhody sú otázne kvôli faktorom zdroja pôvodu INFRA ŽIARENIA. Preto je teraz mimoriadne dôležitá  otázka kvality a bezpečnosti infražiaričov použitých v saunách. 

ROYAL HEALTHY WAVEUltra Low EMF žiariče používané štandardne vo všetkých ROYAL SAUNÁCH s istotou patria k najkvalitnejším žiaričom na trhu. 

 

Prečo odporúčame ROYAL HEALTHY WAVE™ Ultra Low EMF žiariče vyrobené technológiou Nano-Carbon z organického uhlíka?

Organický uhlík je prvok ľudskému telu najbližší. 

Ľudské telo sa skladá hlavne z uhlíka a vody, takže spektrum emitované našim žiaričom z uhlíkových vlákien je ľudským telom oveľa ľahšie absorbované. 

Naše žiariče majú nízku povrchovú teplotu a produkujú liečivé teplo vo vlnovej  dĺžke harmonizujúcej s ľudským telom. 

V 360° konfigurácii – nazývanej tiež 360 CURE - typickej pre všetky  ROYAL SAUNY dôkladne prehrejú telo až do jadra čím je zabezpečená liečba a efektívna detoxikácia z hĺbky tela.

 

ROYAL SAUNA JE INVESTÍCIA DO VÁŠHO ZDRAVIA FYZICKÉHO AJ PSYCHICKÉHO